חברת מדיליין בע”מ הינה חברה פרטית העוסקת בייבוא ושיווק של תרופות, מוצרים דרמו-קוסמטיים ומוצרים פרא-רפואיים.

 מדיליין הוקמה בשנת 1983 על ידי מר סטלו רובינסון והפכה עם הזמן לחברה מובילה בתחום תעשיות הפרמצבטיקה בישראל. החברה מתמחה הן בייבוא בלעדי ובשיווק של תרופות, מוצרי דרמו –קוסמטיקה ומוצרים פרא-רפואיים של חברות ומותגים בינלאומיים, והן בשיווק מותגים הנמצאים בבעלות החברה והמיוצרים במפעלים ישראלים.

 כיום מונה החברה כ– 80 עובדים ומרכזת את פעילותה בשני אתרים: משרדי החברה וההנהלה ממוקמים בהרצליה, המרכז הלוגיסטי של החברה ממוקם ביוקנעם וכולל את שרשרת האספקה, מחסן התרופות ומחלקת הרישום.  בנוסף מפעילה החברה צוותי מכירות, שיווק ותועמלנות הפרוסים ברחבי הארץ.

תחומי פעילות
רוב מוצרי החברה, בין אם תרופות או מוצרים רפואיים אחרים, מתבססים על מידע קליני קיים ומוכח המדגים את השפעתם ואת הערך המוסף הרפואי שלהם בטיפול בבעיות רפואיות שונות. במקביל, פועלים צוותי החברה באופן שוטף מול הקהילה הרפואית – רופאים, רוקחים, אחיות, צוותים פרא-רפואיים וכו’.  למדיליין ניסיון רב שנים בשיווק מוצרי צריכה, מוצרים דרמו-קוסמטיים ותרופות ללא מרשם (OTC), לקהל הרחב.

מדיליין מתמקדת בעיקר במכירות לשוק המקומי. נתח מסוים ממכירות המותגים שבבעלות החברה מופנה גם לייצוא.

במדיליין פועלות שתי יחידות עסקיות עיקריות:

יחידת הפארמה
יחידה זו אחראית על שיווקם של מוצרי מרשם רפואיים ותרופות OTC מיובאים או מקומיים לקופות החולים, לצוותים רפואיים ולמוסדות בריאות. היחידה מטפלת בכל היבטי מערך השיווק, לרבות ניהול המידע הרפואי, פעולות ההדרכה וכו’.

רוב התרופות המשווקות על ידי יחידת הפארמה הן תרופות ייחודיות, המוגנות בפטנט. רובן כלולות בסל הבריאות של משרד הבריאות וכולן זמינות בכל קופות החולים.

המוצרים המשווקים על ידי היחידה הינם מתחומים תראפויטים רבים, לרבות דרמטולוגיה, אונקולוגיה, אורולוגיה, כאב,  גסטרואנטרולוגיה, פסיכיאטריהובריאות האישה. היחידה משווקת בין היתר את התרופות הבאות: נבלבין – לטיפול בסרטן שד וריאה גרורתיים; פרמיקסון – לטיפול בערמונית מוגדלת;בנזמיצין – לטיפול באקנה דלקתי; מוביפרפ – לריקון המעי כהכנה לבדיקות אנדוסקופיות

יחידת בריאות הצרכן
יחידה זו אחראית על שיווק  תרופות OTC, מוצרים דרמו-קוסמטיים, מוצרים פרא- רפואיים ותוספי תזונה. היחידה פועלת מול מגוון גורמי בריאות ורפואה כגון רופאים, רוקחים, אחיות, אנשי הקהילה הרפואית וכן מול הציבור הרחב.

בין היתר משווקת היחידה את המותגים :

AVENE  – אחד משני מותגי הדרמו-קוסמטיקה הגדולים בעולם וכולל סדרת מוצרים דרמו-קוסמטיים לטיפול בבעיות שונות של עור רגיש.

A-Derma – סדרת מוצרים לטיפול באטופיק דרמטיטיס.

Blistex – מותג שפתוני לחות בטעמים שונים לטיפול וטיפוח שפתיים יבשות וסדוקות.

Natural Sea Beauty- סדרת מוצרים דרמו-קוסמטיים המבוססים על מינרלים מים המלח. מותג זה נרכש בשנת 2010 מחברת Loreal ופונה הן לשוק המקומי (לרבות שוק התיירות) והן לייצוא.

John Frieda – סדרת מוצרים לטיפוח ולעיצוב השיער.

פעילויות השיווק
על צוותי השיווק והמכירות של החברה נמנים עובדים מקצועיים ומנוסים, כולם בעלי רקע אקדמאי, ידע והיכרות מעמיקה בתחומם. הנציגים הרפואיים של מדיליין עוברים תהליכי סינון ומיון קפדניים והכשרה מקיפה ויסודית בכל תחומי הפעילות. פעולות השיווק של צוותי המכירה כוללות יצירת ערוצי שיווק והידברות ישירים עם לקוחות החברה הן בפגישות פרונטאליות והן בפעילויות השיווק השונות.

החברה פעילה בערוצי פרסום מגוונים הפונים לקהל הרחב – מדיה דיגיטאלית, עיתונות וטלוויזיה. בנוסף, מקיימת החברה הדרכות וכנסי לימוד בהם מועברים תכנים רפואיים מקצועיים ומעמיקים לצוותים הרפואיים.

יחידות תומכות
בחברה פועלות 4 יחידות התומכות בפעילות היחידות העסקיות: מחלקת כספים, מחלקת משאבי אנוש, שרשרת אספקה האחראית על ניהול מערך הרכש והיבוא, ומחלקת רישום האחראית על כל ההיבטים הרגולאטורים הקשורים בפעילות החברה, לרבות רישום המוצרים במשרד הבריאות.

הפצת מוצרי החברה
המפיצה הבלעדית של מוצרי החברה בישראל הינה חברת סלא (מקבוצת טבע), המפיצה מדי יום את מוצרי החברה לקופות החולים, בתי החולים, רשתות הפארם ובתי המרקחת.