מרשמים סיניים מסורתיים של תרכובות משולבות מגוון עשבי מרפא, מראים בדרך כלל ביצועים טובים יותר מאשר גורם יחיד שכן קבוצה של תרכובות יעילות מפריעה ליעדים מרובים הרלוונטיים למחלה בו זמנית. מרתח Huang-Lian-Jie-Du הוא תרכובת העשויה מארבעה צמחי מרפא הנמצאים בשימוש נרחב לטיפול בכיבים בפה, דלקת חניכיים ודלקת חניכיים. עם זאת, החומרים הפעילים והמנגנונים הבסיסיים אינם ברורים.

כדי לענות על שאלות אלה, חוקרים הכנו תמיסת מיצוי מים של מרתח Huang-Lian-Jie-Du (HLJDD) וקראו לה WEH (תמיסת מיצוי מימית של HLJDD) והשתמשו בה לטיפול בדלקת מערכתית הנגרמת על ידי LPS בעכברים. החוקרים ראו ש- WEH החליש את התגובות הדלקתיות, כולל הפחתת ייצור ציטוקינים, כימוקינים ואינטרפרונים (IFN), בנוסף WEH החליש מיאלופואיזה חירומית ומנע לטאליות ספטית בעכברים. לאחר גירוי LPS, עכברים שטופלו לפני כן עם WEH הגדילו את ה- Ly6C המסתובב במחזור הדם וכן את המונוציטים מסוג Ly6C + של הטחול. פקטורי השעתוק הקשורים למיאלופויזה סודרו מחדש על ידי WEH. מבחינה מכנית החוקרים אישרו ש- WEH קטע את מסלולי האיתות במורד הזרם בתיווך LPS / TLR4 / CD14 דרך תשעת מרכיביו העיקריים, שחסמו LPS וגירו את מפלי האיתות השונים, כמו הפעלת NF-κB, p38 MAPK ו- ERK1 / 2.

לסיכום החוקרים הסיקו כי התרכובת הישנה מקהה את תהליך זיהוי אותות האזהרה ואת תהליכי ההעברה המושרים על ידי LPS במספר אתרים. כדי לתרגם את הממצאים הללו ליישומים קליניים, החוקרים עידנו את התמצית הגולמית לתרופה רב-רכיבית טהורה על ידי ערבוב ישיר של תשעת הישויות הכימיות הללו, אשר שיחזרו לחלוטין את ההשפעה של הגנה על עכברים מפני הלם ספטי לטאלי. לבסוף, החוקרים צמצמו מספר רב של תרכובות בתמצית מים מרובת עשבי מרפא לשילוב של שבעה כימיקלים שהפגינו יעילות טיפולית עליונה בהשוואה ל- WEH.

מקור:

Gejing De et al. (2021). Pharmacological Research.
https://doi.org/10.1016/j.phrs.2021.105617